portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Łostowice - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Łostowice » Forum » Budowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budowa

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marlena_gdansk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 21, 2005 13:19
Posty: 390
Skąd: Z małej wioseczki, gdzieś za Gdańskiem :)

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 10:15    Temat postu: Budowa

Kilka dni temu był wypadek na budowie. Z tego, co pamiętam z rusztowania (z 3 piętra) spadł człowiek. Ogólnie smutna sprawa, ale do momentu, gdy nie pozna się prawdy. Podobno (powołuje się na gazetę, w której był o tym artykuł) był to BRYGADZISTA … prawdopodobnym powodem wypadku były 3 promile alkoholu we krwi. Nadal żałuje faceta bo może już (najpewniej) zapomnieć o pracy brygadzisty, może zapomnieć o ubezpieczeniu i odszkodowaniu .. czyli jednym słowem ma pozamiatane.

Wypadek był kilka dni temu. Czy to coś nauczyło ludzi pracujących na budowie?
Po dzisiejszej wizycie w sklepie śmiem wątpić. Gdyż po między moimi zakupami, ziemniaczkami i chlebkiem, Panowie przede mną i za mną (sądząc po ubraniu Panowie z budowy) kupowali (sądząc po ilości) na śniadanko, obiadek i kolacyjkę oczywiście tylko jeden produkt … PIWKO..PIWO.. CAŁĄ „SKRZYNKE” PIWA…Rozumiem, że sklep jest tak źle zaopatrzony, że nic poza tym piwem nie ma.

Wniosek.
Wiadomo, na budowie robotnicy piją (i to jest już tutaj nie do pomyślenia). Ale jak już upija się (w ogóle) i do takiego stopnia człowiek, który ma koordynować całą budowę, ha co więcej sprawować jakiś nadzór nad pracownikami to już jest skandal!!! Oczywiście najbardziej z tego powodu ucierpimy my, mieszkańcy budowanych przez nich budynków. Człowiek na procentach troszeczkę inaczej widzi pion, poziom… itd.

Moje pytanie?
Czy już nie ma w Polsce firm, które by zatrudniały przyzwoitych ludzi? Czy już zawsze robotnicy na budowach muszą kojarzyć się z nierobami, pijakami i wulgarnymi prostakami?? Zawsze miałam szacunek do ludzi, którzy pracują ciężko fizycznie za tak marne grosze, ale jak widzę to, co się dzieje za oknem.. mój szacunek w bardzo szybkim tempie topnieje. Może nie do wszystkich.. ale przynajmniej do tych, których widzę za moim oknem i w sklepie kupujących kolejne piwo a potem jak gdyby nigdy nic udających się z powrotem do pracy.

_________________
...........
slaw-71
Bywalec


Dołączył: Wto Sty 24, 2006 15:00
Posty: 30
Skąd: ZW-16

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 22:40    Temat postu: Re: Budowa

Z tego co pamiętam ze szkolenia bhp w firmie to jeżeli był w pracy pijany i miał wypadek to odszkodowania nie dostanie, ale jeżeli byłby to wypadek śmiertelny to rodzina dostała by odszkodowanie, dziwne to prawo !!!
5850482
slaw-71
Bywalec


Dołączył: Wto Sty 24, 2006 15:00
Posty: 30
Skąd: ZW-16

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 23:09    Temat postu: Re: Budowa

Małe sprostowanie, rodzina dostała by rentę a nie odszkodowanie.
5850482
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 23:32    Temat postu: Re: Budowa

marlena_gdansk napisał:
Wniosek.
Wiadomo, na budowie robotnicy piją (i to jest już tutaj nie do pomyślenia). Ale jak już upija się (w ogóle) i do takiego stopnia człowiek, który ma koordynować całą budowę, ha co więcej sprawować jakiś nadzór nad pracownikami to już jest skandal!!! Oczywiście najbardziej z tego powodu ucierpimy my, mieszkańcy budowanych przez nich budynków. Człowiek na procentach troszeczkę inaczej widzi pion, poziom… itd.

Czy już zawsze robotnicy na budowach muszą kojarzyć się z nierobami, pijakami i wulgarnymi prostakami??


Nie do końca się zgodze z tym, co piszesz Wink, po pierwsze własnie takie fragmenty sformułowań pomagają tworzyć innym opinie, że budowlańcy to pijacy i nieroby Smile, a przecież nie jest tak, ze jesteś pijakiem i nierobem dlatego, że jesteś budowlańcem Smile.
Poza tym, bez przesady, że na tym ucierpią mieszkańcy, bo nie sam jeden brygadzista odpowiada za pion czy poziom Smile, ja myslę, że oprócz niego samego, który niewątpliwie na tym sporo straci (chociaż sam jest sobie winien), cierpią też inni budowlańcy, którzy właśnie po czymś takim są kojarzeni z prostakami, pijakami Smile.
marlena_gdansk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 21, 2005 13:19
Posty: 390
Skąd: Z małej wioseczki, gdzieś za Gdańskiem :)

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 9:01    Temat postu: Re: Budowa

Przeczytaj jeszcze raz całą moją wypowiedz. Szczególnie jej koniec. Ja nie pisze, że na budowie pije/ pił tylko brygadzista .. napisałam, co widziałam w sklepie. Jestem oburzona faktem, że po takim wypadku nikt z budowy nie dał na wstrzymanie. Tylko, jak co dzień pędzą od rana do sklepu po kolejnego browara. Oczywiście, że brygadzista niebezpośrednio odpowiada za jakość wybudowanych budynków, ale jak brygadzista pije no to raczej nie jest w stanie powstrzymać czy choćby zareagować na pijących podwładnych, prawda? Więc i tak wszystko zbiega się do jednego.. jak pije góra to pije i dół. Wiesz, nie wiem czy najbardziej ucierpią na tym robotnicy, bo gdyby im zależało na dobrej opinii (nie piszę tu o wszystkich osobach) to by jakoś pożądanie zachowywali się, nie biegali po piwko, co chwilę, nie załatwiali swoich potrzeb fizjologicznych na murach budynków (widziałam to osobiście - …………. Bez komentarza!!!) Tak naprawdę, większość z nich idzie to tej pracy, odwali swoje i ma w D. czy to będzie proste i dobrze zrobione.. oby tylko odpukać te 8 czy 12 godzin i do domu.
Z drugiej strony, czy znasz jakiś zakład, który tolerowałby pijanych pracowników? Zła opinia krążąca o budowlańcach nie wzięła się z nikąd. Oni sami na nią zapracowali.. no i dalej pracują.

A niestety Ty będziesz męczyć się w swoim domu z fuszerką jaką odwalili na % budowlańcy.

_________________
...........
milusinski
Gość





PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:13    Temat postu: Re: Budowa

nie rozumiem Cie Marleno.....
po pierwsze - powinnas wiedziec ze TBS (w ktorym mieszkas) zleca wykoannie tych budynkow i TBS ma swoich inspektorow nadzoru i kierownika budowy i to oni zajmuja sie odbieraniem robot i to oni sa odpowiedzialni za to ze cos jest cos nie tak bo to oni przeoczyli.....
po drugie - piszesz tak jakby przy pracy nie mozna bylo wypic piwka.... powiedz mi czy Twoj maz czy znajomi wokol przy wykanczaniu mieszkania nie popijali sobie zimnego piwka? daje sobie uciac glowe ze 99% ludzi tak wlasnie w domu robi idac tym tokiem rozumowania stwierdzic mozna ze w tym momencie jest odstawiana fuszerka........
widze ze jestes bardzo niezadowolona ze swojego mieszkania z tego ze robili to Ci pracownicy ktroych widzisz przez okno.......
pozdrawiam
marlena_gdansk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 21, 2005 13:19
Posty: 390
Skąd: Z małej wioseczki, gdzieś za Gdańskiem :)

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 13:35    Temat postu: Re: Budowa

To może uda Ci się mnie teraz zrozumieć.
Po pierwsze jestem zadowolona z mieszkania, które dostaliśmy. Mimo, że było w nim kilka wad.
Po drugie, wiem, że na budowie są ludzie z TBSów ale nie jest ich cały zastęp i również nie prowadzą za rączkę budowlańców. Często jest tak, że po kilku miesiącach eksploatowania dopiero wychodzą te fuszerki, które na % zrobili budowlańcy.
Po trzecie, jeżeli chodzi o piwko. Mój narzeczony jak robił wnętrze naszego mieszkania nie pił % (dla Twojej wiadomości), ale nie rozumiem jak możesz porównywać takie rzeczy? Panowie z budowy, z tego co wiem są w pracy a nie na urlopie. Nigdy nie spotkałam się by w innym zawodzie praca na procentach była akceptowana (i to w takim stopniu). Wiadomo, zdarzają się pijani kierowcy, nauczyciele czy lekarze ale to jest jakiś margines i zdarza się rzadko a po takim incydencie osoby te ponoszą tego konsekwencje.. Natomiast Panowie z budowy każdy dzień zaczynają i kończą piwem. A najdziwniejsze jest to (i daje dużo do myślenia) , że oni nawet się z tym nie kryją. Wystarczy wejść do jakiegoś z budowanych mieszkań a na 80 % znajdziesz gdzieś butelki po piwie.

Więc jeżeli pracowników z dopalaczem akceptują przełożeni z firmy, przełożeni z firmy zlecającej budowę i ludzie odpowiedzialni za porządek na placu budowy (mimo, że kilka dni temu był wypadek z powodu %) to chyba jest coś nie tak. Przynajmniej ja tak uważam. Poza tym, jeżeli Pani za biurkiem lub Pan pracujący w ogrodzie, sprzątaczka, lekarz, kierowca, księgowa itd. mogą pracować bez % to dlaczego budowlańcy nie??? Oni chyba też są ludzmi???
PS. Zastanawiam się dlaczego tak bardzo bronisz budowlańców?
PS. Pierwszy raz słyszę od kogoś cos takiego.. „piszesz tak jakby przy pracy nie mozna bylo wypic piwka”. PRZY PRACACH DOMOWYCH OWSZEM... ALE NIE W PRACY!

Takie przynajmniej jest moje zdanie. Smile
Pozdrawiam.

_________________
...........
milusinski
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 8:00    Temat postu: Re: Budowa

"A niestety Ty będziesz męczyć się w swoim domu z fuszerką jaką odwalili na % budowlańcy" - do tych slow staralem sie ustosunkowac bo uwazam ze jest zupelnie bledne myslenie
nie jestem zwolennikiem picia w pracy sam tego nie robie bo uwazam ze to nei wypada ale jezeli piszesz takie zdanie jak zacytowalem to niestety sie z Toba nie zgodze...nieraz robilem jakies prace w domu naprawialem samochod i do tego pilem piwko i wcale nie uwazam ze odstawilem fuszerke.........
Nowa Mieszkanka ZW
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 8:10    Temat postu: Re: Budowa

marlena_gdansk napisał:
To może uda Ci się mnie teraz zrozumieć.
Po pierwsze jestem zadowolona z mieszkania, które dostaliśmy. Mimo, że było w nim kilka wad.
Po drugie, wiem, że na budowie są ludzie z TBSów ale nie jest ich cały zastęp i również nie prowadzą za rączkę budowlańców. Często jest tak, że po kilku miesiącach eksploatowania dopiero wychodzą te fuszerki, które na % zrobili budowlańcy.
Po trzecie, jeżeli chodzi o piwko. Mój narzeczony jak robił wnętrze naszego mieszkania nie pił % (dla Twojej wiadomości), ale nie rozumiem jak możesz porównywać takie rzeczy? Panowie z budowy, z tego co wiem są w pracy a nie na urlopie. Nigdy nie spotkałam się by w innym zawodzie praca na procentach była akceptowana (i to w takim stopniu). Wiadomo, zdarzają się pijani kierowcy, nauczyciele czy lekarze ale to jest jakiś margines i zdarza się rzadko a po takim incydencie osoby te ponoszą tego konsekwencje.. Natomiast Panowie z budowy każdy dzień zaczynają i kończą piwem. A najdziwniejsze jest to (i daje dużo do myślenia) , że oni nawet się z tym nie kryją. Wystarczy wejść do jakiegoś z budowanych mieszkań a na 80 % znajdziesz gdzieś butelki po piwie.

Więc jeżeli pracowników z dopalaczem akceptują przełożeni z firmy, przełożeni z firmy zlecającej budowę i ludzie odpowiedzialni za porządek na placu budowy (mimo, że kilka dni temu był wypadek z powodu %) to chyba jest coś nie tak. Przynajmniej ja tak uważam. Poza tym, jeżeli Pani za biurkiem lub Pan pracujący w ogrodzie, sprzątaczka, lekarz, kierowca, księgowa itd. mogą pracować bez % to dlaczego budowlańcy nie??? Oni chyba też są ludzmi???
PS. Zastanawiam się dlaczego tak bardzo bronisz budowlańców?
PS. Pierwszy raz słyszę od kogoś cos takiego.. „piszesz tak jakby przy pracy nie mozna bylo wypic piwka”. PRZY PRACACH DOMOWYCH OWSZEM... ALE NIE W PRACY!

Takie przynajmniej jest moje zdanie. Smile
Pozdrawiam.


Marudy i pesymiści żyją krócej.. Smile - to napisałaś w którymś dot. autobusu 213 poście.... Rolling Eyes - zastanów się troche nad sobą Cool
marlena_gdansk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 21, 2005 13:19
Posty: 390
Skąd: Z małej wioseczki, gdzieś za Gdańskiem :)

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:22    Temat postu: Re: Budowa

Hehehe, i zdania nie zmieniam.

Rozumiem, że każda negatywna opinia dla Ciebie jest marudzeniem. (ciekawe myślenie)
Musisz zacząć rozróżniać sprawy ważne od błahych .. bo zginiesz w wielkim świecie.

Uważam, że można nazwać marudzeniem „Buu.. jak mi zimno na przystankach, chlip, chlip .. ja nie chce tam stać” od sprawy pijanych budowlańców. W zamieszczonym powyżej poście chciałam wyrazić swoje oburzenie tym, iż po wypadku nic na budowie się nie zmienia. Mogłam również napisać o naszym rządzie, służbie zdrowia czy czymś innym. Ale czy wyrażanie swoich uwag jest marudzeniem? Hm..
Jeżeli chodzi o sprawę autobusów, szczerze mówiąc chciałam zbagatelizować ten temat by się nie pogrążać razem z Wami, bo uważam, że zawsze można jakoś wyjść z sytuacji a nie tylko narzekać czy od razu nazywać się obywatelami ostatniej kategorii i użalać się nad sobą. Również uważam, że komunikacja jest zła, ale żeby zaraz uważać się za obywateli III kategorii! – przesada.
A czy w sprawie tutaj poruszanej można wyjść z sytuacji? Przecież to nie od nas zależy czy oni piją czy nie.

PS. Hehehe, widzę, że śledczy z Ciebie .. musisz być bardzo zaaferowana moją osobą, że tak śledzisz każdy mój post. HEHEHEHE
Z drugiej strony, przeglądając Twoje posty, hmmm…. Widzisz świat chyba tylko w ciemnych barwach, co?

I chyba Ty powinnaś zastanowić się nad sobą ... bo jeżeli chodzi o mnie to robię to codziennie. Smile)

PS. może powinnaś przeczytać cały temat.. może wtedy zrozumiesz

_________________
...........
Nowa mieszkanka ZW
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:45    Temat postu: Re: Budowa

Oj widze, że ci to trochę ubodło.... biedne maleństwo Wink wspólczują Ci wszyscy budowlańcy, których nazwałaś pijakami Shocked
marlena_gdansk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pon Lis 21, 2005 13:19
Posty: 390
Skąd: Z małej wioseczki, gdzieś za Gdańskiem :)

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:23    Temat postu: Re: Budowa

Ty masz coś do mnie czy tylko mi się zdaje???
_________________
...........
annamaria
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 22:31    Temat postu: Re: Budowa

marlena_gdansk napisał:
nazywać się obywatelami ostatniej kategorii i użalać się nad sobą. Również uważam, że komunikacja jest zła, ale żeby zaraz uważać się za obywateli III kategorii! – przesada.

To ja napisałam o "obywatelach III kategorii". I nie było to wyłącznie w kontekście komunikacji (akurat częściej jestem wożona przez męża niż zmuszona do korzystania z usług ZKM). Pomijając swoją osobistą, "smutną" sytuację drogowo-kanalizacyjną miałam też na myśli brak inwewstycji Miasta w tej okolicy: przepełniona szkoła, brak żłobka, przedszkola, ośrodka zdrowia, zatoczek i wiat przy przystankach, chodników i ścieżek rowerowych w stronę centrum Gdańska.... Miasto zezwala na budowanie kolejnych osiedli (Krokusowe w okolicach Wielkopolskiej), rozbudowę istniejących - nie dostarczajac przy tym koniecznej infrastruktury...
Przepraszam, że nie na temat. Embarassed
Co do budowlańców: pili, piją i pić będą dopóty, dopóki ktoś będzie im płacił za pracę w stanie nietrzeźwym. A teraz są w komfortowej sytuacji, bo wielu ich kolegów po fachu zarabia poza RP w EURO i np. dekarza na 4 godziny roboty (za 450,- zł z materiałem) szukaliśmy przez ponad 2 m-ce.
Poważniejszych usterek nie przepuści inspektor nadzoru lub kierownicy budów (ryzykują odebraniem uprawnień a nawet bliskim spotkaniem z Prokuratorem), a "drobiazgami" nie grożącymi kastastrofą budowlaną..... kto (poza marudami) by się przejmował? Wink
makietnik 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lut 06, 2017 12:56
Posty: 35
Skąd: Konina

PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 12:33    Temat postu: Re: Budowa

Nie znam tej firmy, ale nie brzmi to zbyt profesjonalnie… Z całym szacunkiem, ale nie ufam firmom, które robią reklamę za pomocą tekstu na stronach internetowych. Te odszkodowania to głównie polecenia wśród ludzi. Ja sam polecam http://das.pl/ - pomogli mi kilka razy i żaden post na forum tego nie zmieni. Bardzo rzetelna firma, z ogromnym doświadczeniem i stażem na rynku, wywalczy odszkodowanie, a dodatkowo zagwarantuje pozytywną atmosferę.
krystianszum3212 
   

Zaglądajacy


Wiek: 26
Dołączył: Pon Sty 07, 2019 12:43
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 15, 2019 8:55    Temat postu: Re: Budowa

Obecnie podczas wykonywanych prac na budowie w każdej chwili na plac budowy może wejść instruktor do spraw BHP I sprawdzić trzeźwość każdego pracownika po kolei.
Dlatego powątpiewam, że większość budowlańców ma problemy z alkoholem.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama